Powody, dla których Twoje patio potrzebuje mebli narożnychTwoje patio jest prawdopodobnie jedną z najbardziej niewykorzystanych przestrzeni w Twoim domu. W końcu jest ono wystawione na działanie promieni słonecznych tylko przez kilka godzin dziennie, co sprawia, że nie jest to atrakcyjna opcja na miejsce do spędzania czasu w pomieszczeniach. Ale to nie znaczy, że nie ma kreatywnych sposobów na ożywienie tego miejsca na zewnątrz. Dodanie mebli narożnych może natychmiast przekształcić swoje pozbawione życia patio w coś spektakularnego. Istnieje wiele projektów i stylów mebli narożnych tam, ale nie każdy kawałek pasuje do każdej przestrzeni na zewnątrz dobrze. Niektóre kawałki są zbyt duże dla niektórych obszarów lub po prostu będą wyglądać niezręcznie w narożnikach. Poniżej przedstawiamy 10 powodów, dla których Twoje patio potrzebuje mebli narożnych...

Twoje patio ma ograniczoną przestrzeń

Kanapy i fotele są niezwykle wszechstronnymi meblami, ale te typy mebli zajmują również dużo miejsca. Tak więc, jeśli twoje patio ma tylko dwa otwarte rogi, masz pecha. Z drugiej strony, jeśli masz duże patio, meble narożne to świetny sposób na dodanie wielu mniejszych miejsc do siedzenia. Gdy masz ograniczoną przestrzeń, możesz użyć mebli narożnych, takich jak narożnik ogrodowy, aby stworzyć wiele miejsc do siedzenia. Możesz również dodać dodatkowe stoły i opcje przechowywania w rogach, gdzie nie ma miejsca na nic innego. Jeśli twoje patio jest po mniejszej stronie, nie martw się. Istnieje wiele sposobów, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń dzięki meblom narożnym.

Zewnętrzne patia potrzebują trwałych mebli

Jeśli twoje patio jest narażone na działanie elementów, musisz upewnić się, że używasz mebli tarasowych, które mogą wytrzymać pogodę. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest to, aby twoje fotele wypoczynkowe i kanapy były zniszczone po zaledwie kilku latach. Zwłaszcza jeśli twoje jest patio na dachu, które jest podatne na silne opady deszczu. Chcesz mieć meble zewnętrzne, które są zarówno stylowe, jak i zbudowane, aby trwać. Meble narożne są wykonane tak, aby wytrzymać elementy i nadal wyglądać świetnie.

Ponieważ jest to inwestycja na przyszłość

Podczas gdy możesz być kuszony, aby przejść z tanimi meblami, które wyglądają dobrze teraz, powinieneś rozważyć zainwestowanie w meble narożne, które będą trwać przez wiele lat. Narożniki z syntetycznymi tkaninami, na przykład, będą trwać przez długi czas. Tkanina, zwłaszcza bawełna, może się pogorszyć z czasem z powodu ekspozycji na światło słoneczne, co może prowadzić do blaknięcia i innych rodzajów uszkodzeń. Bawełna to świetna opcja dla mebli zewnętrznych, ponieważ jest odporna na promieniowanie UV i nie traci koloru ani nie rozpada się z czasem. Tak więc, jeśli wybierasz się z tkaniną, szukaj tkanin syntetycznych, takich jak poliester lub polipropylen. Te tkaniny będą trwać dłużej, nawet jeśli są narażone na działanie wody i bezpośredniego światła słonecznego.

 

O autorce bloga